عبور از تحریم های آنلاین با سرویس DNS شِکَن

می خوام توی این نوشته یک بار برای همیشه یه جواب برای دو تا سوالی که خیلی زیاد از من پرسیده میشه جواب بدم. عبور از تحریم های آنلاین با سرویس DNS شِکَن موضوع این نوشته و جواب دوتا سوالی هست که بهش اشاره کرده بودم.

در عالم تحریم وقتی آمریکا میگه من اجازه تولید بمب اتم به ایران نمی دم و برای همین دسترسی ایران به تعداد زیادی از سرویس ها از جمله گیت‌لب و یا چیزهای مثل اون رو قطع می کنم، در جواب دولت ماهم می گه خب قطع کن، تحریم های اثری ندارن! واقعا اثر نداره نه؟!

بعد از معرفی اندروید استودیو تو نسخه بتا یکبار اون رو تست کردم و وقتی نتونستم حتی نصبش کنم دیگه بی خیال شدم و با همون Eclipse کار کردم که زمانی و یا شاید هنوز هم برای توسعه اندروید استفاده میشد.

مشکلی اصلی اندروید استودیو دانلود نکردن فایل های مورد نیازش بود. چیزهایی مثل کتابخونه ها یا مثلا SDK اندروید و یا Gradle. اون زمان من از Psiphon استفاده می کردم که متاسفانه همیشه قطع میشد و برام مشکل درست می کرد.

عبور از تحریم های آنلاین با سرویس DNS شِکَن
عبور از تحریم های آنلاین با سرویس DNS شِکَن

بعدها از سرویس های پولی وی پی ان استفاده کردم که اتفاقا خیلی هم خوب بودن. اما مدتی بعد با سرویس شِکَن آشنا شدن که خیلی زیاد کار رو ساده تر کرده بود. تنها کاری که باید می کردم این بود که IP های سرویس شون رو به عنوان DNS برای شبکه خودم تنظیم می کردم و حالا دیگه هر سایتی که عملا IP های ورودی ایران رو تحریم کرده بود دیگه دیگه قابل دسترسی بود، اونم با سرعتی خیلی بیشتر و عملا بدون قطعی.

سرویس شکن فقط برای توسعه دهنده ها نیست و حتی Gamer ها و یا حتی کاربرهای عادی هم اگه ازش استفاده کنن واقعا کیف خواهند کرد. شکن برای اندروید هم یه اپ داره که می تونید استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر و آموزش اینکه چطور می تونید از سرویس شکن استفاده کنید می تونید به وبسایت شکن برید و آموزش های کافی در مورد نحوه استفاده رو ببینید.

بدون دیدگاه برای عبور از تحریم های آنلاین با سرویس DNS شِکَن

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *