حل مشکل زیرنویس فارسی در فیلم ها

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشه که بعد از دانلود یه فیلم زبان اصلی و زیرنویس اون با تصویری مثل عکس زیر رو به رو شده باشید که واقعاً آخر ضدحاله ولی خب با کمک روشی که در ادامه معرفی خواهم کرد میشه این مشکل رو خیلی ساده برطرف کرد.

حل مشکل زیرنویس فارسی در فیلم ها

تنها کاری که باید بکنید این هست که از دستور زیر در Bash استفاده کنید. تنها کاری که باید بکنید این هست که اولاً نوع Encoding رو مشخص کنید که در ۹۹ درصد مواقع همین موارد جواب میده و دوماً زیرنویسی که می خواید درستش کنید رو به جای PATH_TO_INPUT_SUBTITLE.srt قرار داده و مسیر و نام زیرنویس جدید رو با PATH_FOR_OUTPUT_SUBTITLE.srt عوض کنید.

iconv -f WINDOWS-1256 -t UTF-8 PATH_TO_INPUT_SUBTITLE.srt > PATH_FOR_OUTPUT_SUBTITLE.srt

البته لازم به ذکر هست که شما می تونید این دستور هرجایی اعم از لینوکس، MacOS، ویندوز (با کمک WSL) و یا حتی اندروید (با کمک Termux) هم استفاده کنید.

آپدیت جدید: استفاده از VLC

VLC یه Multimedia Player خیلی معروف و کامل هست که نسخه های متنوعی داره مخصوصا نسخه دسکتاپ اون که امکان انتخاب Encoding زیرنویس رو بهتون میده.

حل مشکل زیرنویس فارسی در فیلم ها - تنظیمات برنامه VLC
حل مشکل زیرنویس فارسی در فیلم ها – تنظیمات برنامه VLC

اگر از VLC استفاده می کنید کافیه که مثل عکس بالا وارد بخش تنظیمات اون بشید و بعد خیلی ساده از قسمت تنظیمات مربوط به زیرنویس Encoding رو روی Arabic Windows-1256 بزارید و بعد از ذخیره کردن تنظیمات انجام شده برنامه رو بسته و بعد دوباره امتحان کنید.

بدون دیدگاه برای حل مشکل زیرنویس فارسی در فیلم ها

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *