راه حل Always on top کرده پنجره ها در ویندوز

امروز و به بهانه این پست جدید وبلاگ آکام قصد دارم یه لینک رو تو وبلاگ بزارم که از این به بعد همه می تونن باهاش تمام فایل هایی که من با بقیه به اشتراک میگذارم رو ببینن و دانلود کنن یا حتی اگر نظر یا سوالی داشتن روی فایل کامنت کنن.

لینوکس قابلیت های خیلی زیادی داره و مادامی که ازش استفاده می کنی قدرش رو درک نمی کنی ولی کافیه مثلا ویندوز نصب کنی تا کاملا جای خالی همه اونها رو درک کنی. یکی از ساده ترین ویژگی هایی که فک کنم تقریبا تو همه دسکتاپ های مختلف لینوکس میشه پیدا کرد قابلیت بالا نگه داشتن یه پنجره نسبت به بقیه است.

اسکرین شات از نحوه Always on top کردن پنجره ها در دسکتاپ XFCE

حالا من خیلی دنبال راه حل های مختلف واسه رفع این نیاز در ویندوز بودم و واقعا برنامه های شخص ثالث نسبتا زیاد و خوبی هم پیدا کردم اما باید بگم بعضی هاشون یا خیلی زیاد پیشرفته بودن یا برنامه هایی فروشی بودن که در نهایتا بسته به شرایطی که داشتم تقریبا هیچ کدوم به درد من نمی خوردن. پس با یکم جستجو بیشتر رسیدم به برنامه autohotkey که یه برنامه متن باز و رایگان برای ویندوز است. در واقع این برنامه با کمک یه زبان اسکریپتی که خاص خودشه بهتون اجازه میده شورت کات های ویندوز رو بازنویسی کنید و برای کلید های ترکیبی ماوس و کیبرد عملکرد های دلخواه خودتون رو برنامه ریزی کنید. جالبه نه؟!

نمونه کارکرد برنامه Always on top

راه حلی که من برای حل این مشکل ازش استفاده می کنم برنامه کوچولو و خیلی ساده ای هست که در ادامه لینک دانلودش رو گذاشتم با autohotkey ساخته شده و می تونید بعد از اجرای با کلید های ترکیبی CTRL + ALT + A‍‍ یه برنامه رو به قولی Always on top کنید و هر موقع هم که کارتون تموم شد باز باهمون کلید های ترکیبی اولیت برنامه رو به حالت نرمال برگردونید.

دانلود برنامه alwaysontop

حالا برگردیم به اون چیزی که من واقعا قصد معرفی‌‌ـش رو داشتم و اون چیزی نیست جز پوشه وبلاگ آکام در گوگل درایو که می تونید از این به بعد همه فایل هایی که با بقیه به اشتراک می زارم رو از اونجا پیدا کنید. علاوه بر دیدن لیست همه فایل های به اشتراک گذاشته شده می تونید روی فایل های نظر بدید که سعی می کنم بهشون جواب بدم ولی خب ایده زیاد خوبی نیست چون بهترین راه برای تماس با من همیشه و همیشه فقط دایرکت اینستاگرام بوده هست.

لینک به گوگل درایو وبلاگ آکام